Αρχική » Τάξεις » Δ » Παγκόσμια Ημέρα ΑμεΑ-Δ’ τάξη

Παγκόσμια Ημέρα ΑμεΑ-Δ’ τάξη

Η Παγκόσμια ημέρα ΑμεΑ τιμάται κάθε χρόνο στις 3 Δεκεμβρίου. Η Παρασκευή 1 Δεκεμβρίου ήταν μια εξαιρετική μέρα για την τάξη μας (Δ’ τάξη), καθώς παιδιά από το γειτονικό μας σχολείο μας επισκέφτηκαν.

Σε αυτή την υπέροχη συνάντηση η κ. Αναστασία μας μίλησε για τα προβλήματά τους, δίνοντάς μας ένα μάθημα συνειδητοποίησης και αλληλεγγύης. Τέλος, αποφασίσαμε να δημιουργήσουμε κάτι ξεχωριστό. Έτσι με έμπνευση και δημιουργικότητα φτιάξαμε ένα χριστουγεννιάτικο δέντρο χρησιμοποιώντας τις παλάμες μας. Ήταν μια μέρα γεμάτη από συναισθήματα και δεσμούς που θα μας συντροφεύουν για πάντα!!