Αρχική » Τάξεις » Γ » Ασφάλεια στο Διαδίκτυο, ενημέρωση από την Αστυνομία

Ασφάλεια στο Διαδίκτυο, ενημέρωση από την Αστυνομία

Τη Δευτέρα 4 Μαρτίου 2024, εκπρόσωποι της Ελληνικής Αστυνομίας, ενημέρωσαν παιδιά και εκπαιδευτικούς για την Ασφάλεια στο διαδίκτυο.

Τα παιδιά χωρίστηκαν σε δύο τμήματα (Α’, Β’, Γ’ και Δ’, Ε, ΣΤ’ τάξη) και καταπιάστηκαν με κομβικά σημεία του υλικού του Ελληνικού Κέντρου Ασφαλούς Διαδικτύου της Δίωξης Ηλεκτρονικής Εγκλήματος της Ελληνικής Αστυνομίας Επισημάνθηκε η σημασία του διαδικτύου στη σύγχρονη εποχή, οι κίνδυνοι που κρύβει η πλοήγηση στο ίντερνετ και τις επιλογές αντιμετώπισής τους. Οι μαθήτριες και οι μαθητές παρακολούθησαν με ενδιαφέρον και συμμετείχαν ενεργά στην επιμορφωτική διαδικασία.

Ευχαριστούμε θερμά την υπαστυνόμο κ. Γεωργολοπούλου και τον αστυνόμο κ. Παπαδάκη του Αστυνομικού Τμήματος Έδεσσας που πραγματοποίησαν την ενημέρωση.